Tepovanie

 

Ponúkame Vám:

Tepovanie a čistenie kobercov všetkých druhov

Tepovanie a čistenie sedačiek a sedacích súprav

Tepovanie a čistenie postelí, matracov

Tepovanie a čistenie stoličiek a kancelárskych kresiel

Tepovanie a čistenie kuchynských lavíc a taburetiek

Tepovanie a čistenie áut u Vás alebo u nás

Odsávanie vody po haváriách z vytopených kobercov

 

 

Pri tepovaní extraktorom zn. Kärcher, používame metódu hĺbkového čistenia. Roztok čistiaceho prostriedku je tlakom nastriekavaný do koberca tak, aby prenikol čo najhlbšie do koberca. Následne je odsávaný spolu s nečistotami. Takto ošetrené tkaniny ostávajú len jemne vlhké, čím sa zabezpečí ich rýchlejšie schnutie a zabráni sa ich poškodeniu. Výhoda extraktora od firmy Kärcher oproti doterajšiemu čisteniu spočíva v tom, že sa používa vždy iba čistá voda a špinavá voda sa zbiera oddelene (nie ako vo vedre, kde sa čistá voda zmieša so špinavou). Týmto spôsobom sa špina nielen nerozptyľuje, ale aj účinne odstraňuje.

 

Nastriekanie a odsanie v jednom pracovnom chode, v spojení s protiroztočovým čistiacim prostriedkom sa až na dobu 9 mesiacov z 99% odstránia roztoče a výlučky vyvolávajúce alergie!

 

Výhody hĺbkového tepovania a čistenia

Výhodou takéhoto tepovania je, že trvá len krátko. Nedochádza k nadmernému opotrebovaniu a vytrhávaniu vlasov koberca ako sa deje u mechanického kartáčového čistenia.

Tento spôsob naopak vlas regeneruje a narovnáva do pôvodnej polohy. Čistenie sa vykonáva priamo u Vás, tým odpadá manipulácia s kobercami.

Doba schnutia závisí na teplote vzduchu, typu čisteného povrchu a na stupni znečistenia. Za cca. 3-12 hodín je čistený povrch suchý.

 

Prečo pravidelne tepovať koberce a čalúnený nábytok?

Koberec pred a po tepovaní a čistení

Koberec pred tepovaním a čistenímNa obrázku vidíte koberec, ktorý nie je pravidelne tepovaný a čistený minimálne 1x ročne. Pri pohľade zhora sa zdá, že všetka špina a prach je preč. Pozrite sa ale koľko nečistôt stále zostáva dolu, v spodnej časti kobercových vlákien a postupne tieto vlákna ničí. Niet divu, že koberec sa potom javí ako opotrebovaný.

Koberec po tepovaní a čisteníTento obrázok zachytáva koberec po vytepovaní a vyčistení. Všetka špina je preč, koberec je zase ako nový. Vlákno je čisté, elastické a plné sily po celej svojej dĺžke až k základni koberca.

Jedná sa o ten istý koberec.